• aluteam@fsm.edu.tr

ALUTEAM Yaz Staj Eğitim Programı 2022 Başvuruları Başladı!


8 Haziran 2022

ALUTEAM Tasarım ve Üretim Birimi ile Malzeme Birimi’nde ayrı ayrı görevlendirilmek üzere iki farklı stajyer kadrosu için başvurular başladı.

Kontenjan: 5 kişi (Malzeme Birimi), 2 kişi (Tasarım ve Üretim Birimi)

Süre: 1 ay

Başlangıç: 4 Temmuz 2022

Bitiş: 5 Ağustos 2022

Toplam 22 iş günü (Bayram haftasındaki 13-14 Temmuz 2022 tarihleri de iş günü olarak sayılmıştır. Burada bir tatil olup olmadığı henüz belli değildir.)

Sınıf: 3. veya 4. Sınıf

Gün: Hafta içi 5 gün tam zamanlı / 08:30-17:30

Ön koşul: Başvuruda bulunan öğrencilerin her iki program için de zorunlu stajları kapsamında ekibimize dahil olması, Malzeme Birimi’nde görev almak isteyen adayların ise üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümleri öğrencisi olması beklenmektedir.  

Devam Zorunluluğu: Adayların programa devam zorunluluğu söz konusudur. Programa katılacak adayların %10 devamsızlık yapma hakkı bulunmaktadır.

Program sonunda katılım sertifikası takdim edilecektir.

Başvurular için son tarih; 12 Haziran 2022 Pazar

Program İçerikleri:

TASARIM VE ÜRETİM BİRİMİ YAZ STAJ & EĞİTİM PROGRAMI

ALUTEAM Tasarım ve Üretim Birimi ekibi ile çalışacak stajyer mühendis adayları ilgili birim sorumlularının yönlendirmesiyle günlük tasarım ve üretim faaliyetlerinde görev alacaklardır. Staj süresince katılımcılara yönelik iki söyleşi programı düzenlenecektir.

MALZEME BİRİMİ YAZ STAJ & EĞİTİM PROGRAMI

ALUTEAM Malzeme Birimi ekibi ile çalışacak stajyer mühendis adayları Laboratuvar Koordinatörü’nün gözetiminde laboratuvar çalışmalarına dahil olacaktır. Bir ders programının takip edileceği staj eğitim programında, dört söyleşi programı da ayrıca düzenlenecektir. Adaylar üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ile Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümleri öğrencileri arasından belirlenecektir.

Genel Nitelikler

  • Üniversitelerin ilgili bölümlerinin 3. veya 4. sınıf öğrencisi
  • Araştırmayı seven
  • İş birliği ve ekip çalışmasına yatkın

Staj Yeri: Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Haliç Kampüsü, Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi, Beyoğlu/İstanbul

Başvuru yapmak için lütfen formu doldurunuz. 

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Not: Olumlu/olumsuz tüm sonuçlar adaylara mail yoluyla iletilecektir. Gerekli görüldüğü vakit adaylar toplu dijital iş görüşmesine davet edilecektir.