• aluteam@fsm.edu.tr


Test, eğitim ve araştırma merkezi olarak faaliyetlerini yürüten ALUTEAM, akademinin sağladığı araştırma kapasitesi ile iş dünyasının üretim tecrübesinin bir araya gelmesinden doğan verimlilikten beslenmektedir. Merkez bünyesinde tüm sektör ve alaşım serileri için gerekli testler gerçekleştirilmektedir. Eğitim faaliyetleri, mesleki eğitimler kapsamında sektörün ihtiyacına göre içerik geliştirilerek sunulmaktadır. Öte yandan sektörün talepleri veya yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda araştırma ve geliştirme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Böylece ALUTEAM, edindiği bilgi birikimi sayesinde alüminyum sektöründeki markalara yüksek kalitede, maliyetleri minimize edecek üretim metotları konusunda rehber olmakta ve yeni ürün gelişimine katkı sağlamaktadır.

Belgeler

  • EASA PART 21 G

Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı kısa adıyla EASA (European Union Aviation Safety Agency), Part 21G (EASA 21G.0043) belgesi kapsamında Mart 2020'de ALUTEAM'i THY Teknik AŞ'nin alt yüklenicisi olarak SLS (Seçici Lazer Sinterleme üretim tekniği) konusunda yetkilendirmiştir.

Bu belge ile eklemeli imalat teknolojisi yöntemlerinden biri olan plastik imalat faaliyetleri kapsamında THY Teknik AŞ’nin alt yüklenicisi olan ALUTEAM "SLS Yöntemi ile 3 Boyutlu Parça Üretimi" konusunda gerekli şartları sağlayarak (yolcu uçaklarında) sivil havacılık için parça üretim hizmetine daha sağlam adımlarla devam edecek.

ALUTEAM EASA Part 21G Sertifikasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

  •  ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

ALUTEAM, kalite sistemi kapsamında yürüttüğü çalışmalar sonucunda Eylül 2018’de TÜV Thüringen e.V. Belgelendirme Kurumunun Türkiye temsilciliği tarafından ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanmıştır.

ALUTEAM, “TS EN ISO 9001:2015” Kalite Yönetim Sistemi gereğince bünyesindeki nitelikli personelin bağlı kaldığı gizlilik ve tarafsızlık prensipleri çerçevesinde, uluslararası yöntemler kullanarak en uygun üretim ve analizlerle sektöründe ve ilgili tüm sektörlerde hizmet sunmaktadır.

ALUTEAM ISO 9001 orjinal sertifikasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

  • TÜRK AKREDİTASYON KURUMU (TÜRKAK) TS EN ISO/IEC 17025:2017

ALUTEAM Laboratuvarları Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından yapılan denetim sonucunda TS EN ISO/IEC 17025:2017 Standardına göre akredite edilmiştir.

ALUTEAM Akreditasyon Sertifikasına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Dökümanlar