• aluteam@fsm.edu.tr


ALUTEAM, eklemeli imalat teknolojisinin geldiği son noktayı etkin bir biçimde kullanarak, talepte bulunanların araştırma geliştirme süreçlerine uygun destek sağlayacak alt yapıya sahiptir.

Metal ve Plastik Eklemeli İmalat Talep ve Teklif Süreçleri

  • Metal ve Plastik Hızlı Prototipleme Laboratuvarları için talepler mail yoluyla müşteriler tarafından gönderilmektedir. Müşteri talepleri için bir form gerekli olmayıp, müşteriden gelen mail yeterli olmaktadır.
  • Müşteriden gelen üretim talepleri, kurumsal ALUTEAM mailine gönderilmektedir. STL formatında gelen tasarımlar üretim sorumlularına mail yoluyla iletilmektedir. İlgili dosya üretim sorumluları tarafından incelenmektedir. Eğer üretime uygun bulunursa fiyat teklifi hazırlanması için parça bilgileri (yükseklik, hacim ve yoğunluk vb.) çıkarılmaktadır. Uygun bulunmaması halinde ise mail yolu ile müşterilere bilgilendirme yapılmaktadır.
  • Müşterilerin Hızlı Prototipleme Laboratuvarlarının ücret ve hizmet şartları ile ilgili bilgilendirmesi telefon ve/veya e-posta üzerinden sağlanmaktadır.
  • Müşterinin teklif talebi üzerine, ilgili tarafından "Müşteri Cari Kart Bilgilendirme Formu" nun doldurması istenmektedir.
  • Müşterinin yazılı teklif istemesi durumunda ise;  ilgili memur “Müşteri Teklif Formu" nu kullanarak teklifi hazırlamakta ve müşteriye, elektronik posta yolu ile göndermektedir. Hazırlanan sözleşme veya teklif, teslim ve teslim sonrası hizmetler için şartlar da dahil olmak üzere müşteri tarafından kabul edilirse üretime başlanmaktadır.
  • Üretimler genellikle standart olarak 5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.
  • Böylece, üretim talebi ve fiyat teklifi arasında varsa bir uyumsuzluk, işe başlanmadan önce giderilmektedir. 
  • Müşteri, sözleşmeyi veya teklifi yazılı olarak onaylamakta ve e-posta yolu ile göndermektedir. Müşteriden yazılı onay alınmadığı durumlarda sürece başlanmamaktadır.
  • Teklif içerisinde yapılan her türlü değişiklik veya sapmalar bundan etkilenecek tüm personele ve müşteriye bildirilirmektedir.

Teklif metni aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır:

Teklif Tarihi

Referans No

Müşteri Bilgileri

Gönderen Bilgileri

Firma Adresi 

  • Hizmet kapsamı ve ücretleri ise şöyledir;

Yapılan herhangi bir tadilat hem eski hem de revize olmuş teklifte gösterilmekte ve muhafaza edilmektedir.

Teklif içerisinde yer alan şartların belirlenmesi sonrasında müşteriden veya işin durumundan kaynaklanan nedenlerle teklifte değişiklik ihtiyacı çıkarsa veya ilave şartlar istenirse bu şartların sözleşme veya teklife eklenmesi sağlanmakta, yeni şartları karşılayacak yeni bir teklif yapılmaktadır.

Genel Bilgilendirme

ALUTEAM'de sunulan eklemeli imalat hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi edinmek için merkezimizi arayarak Tasarım ve Üretim Birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla ilgili telefon numaramız 0212 521 81 00'ı arayıp 4373 numaralı dahiliyi tuşlayarak bizlere hafta içi 08.30-17.30 saatleri boyunca ulaşabilrsiniz. Alanında uzman ekibin yönlendirmesi ile hızlıca sonuç alabileceğiniz bu süreç ile ilgili tüm taleplerinizi 7/24 aluteam@fsm.edu.tr adresinden de ulaştırabilirsiniz.