• aluteam@fsm.edu.tr


Araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile özellikle alüminyum sektörünün katma değeri yüksek alanlara girebilmesini sağlayacak çalışmalar gerçekleştirilerek, yeni ürünler geliştirilmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Bu faaliyetler firmaların talepleri doğrultusunda gerçekleşebildiği gibi işletmelerde yapılan gözlemlerle sektörün ihtiyaçlarına göre şekillenmektedir.

Araştırma Talep ve Teklif Süreçleri

  • Bu başlık altındaki süreçler genellikle araştırmacılarımızın yaptığı ikili görüşmeler neticesinde başlamaktadır.
  • Firmalar, üniversiteler veya diğer kurumlarla yapılan toplantılar sonrasında ALUTEAM’ den danışmanlık, yorumlama, ortak proje yazımı gibi hizmet almak istemektedirler.
  • Öncesinde ilgili başlıkları da içeren teklif hazırlanmaktadır.
  • Firma ya da kurumun onay vermesinden sonra sözleşme hazırlanmakta ve karşılıklı imzalardan sonra hizmet süreci başlamaktadır.
  • Hizmet süreçleri 6 ay, 1 yıl veya 2,3 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Genel Bilgilendirme

ALUTEAM'de sunulan araştırma hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi edinmek için merkezimizi arayarak laboratuvar birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla ilgili telefon numaramız 0212 521 81 00'ı arayıp 4373 numaralı dahiliyi tuşlayarak bizlere hafta içi 08.30-17.30 saatleri boyunca ulaşabilrsiniz. Alanında uzman mühendislerimizin yönlendirmesi ile hızlıca sonuç alabileceğiniz bu süreç ile ilgili tüm taleplerinizi 7/24 aluteam@fsm.edu.tr adresinden de ulaştırabilirsiniz.