Yaz Staj Eğitim Programı Tasarım ve Üretim Birimi Dönem Kapanışı Gerçekleştirildi


3 Eylül 2021

5 Temmuz 2021 tarihinde başlayan ve bugüne kadar sürecek şekilde planlanan Yaz Staj Eğitim Programı Tasarım ve Üretim Birimi ayağı tamamlandı. 300’ün üzerinde başvurunun alındığı ve ALUTEAM bünyesinde bulunan Malzeme Birimi ile Tasarım ve Üretim Birimi için değerlendirmelerin ayrı ayrı yapıldığı Yaz Staj Eğitim Programı 2021 döneminde toplam 17 mezun verdi.

Tasarım ve Üretim Ekibine dahil olan öğrenciler 2 takıma ayrıldı. Her iki takımın haftada 2 gün laboratuvarlarda vakit geçirmesi, ortak bir günde de dijital derslere katılımı sağlandı. İlgili uzman ekip gözetiminde üretim ve tasarım aşamalarında bulunma fırsatı edinen katılımcılar, Metal ve Plastik Eklemeli İmalat konu başlıklarında temel seviyede bilgi edinmiş oldular.

Eğitim paketi kapsamında metal ve plastik üretim için bakım işlemleri, makine ve ekipmanlar, üretim hazırlama, üretim çıkartma, parça çıkartma, parça temizleme, kumlama işlemlerinin yanı sıra Netfabb: arayüz, komutlar, parça yerleşimi, Magics: arayüz, komutlar, parça yerleşimi, support yapıları, DMLS tasarım ve üretim kriterleri, Eklemeli İmalat için tasarım, Biomimicry ve Topology konuları ele alındı.

Eğitim Programı Sonunda Katılımcılara Sertifikaları Takdim Edildi

3 Eylül 2021 Cuma günü program kapsamında bir kapanış programı organize edildi. Programa ALUTEAM Müdürü Dr. Ebubekir Koç, Araştırmacı Yüksek Mühendis Mert Coşkun, Araştırmacı Yüksek Mühendis M. Enes Bulduk, Üretim Teknikeri Tunahan Tez, Stajyer Mühendis Mert Durdağı, ALUTEAM İdari Amiri Savaş Önder, Laboratuvar Koordinatörü Gürkan Tarakçı katılım sağladı. Dönem değerlendirmesinin de yapıldığı toplantıda ilgili geri bildirimler notlandırıldı. Organizasyonun sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.