Temiz Üretim Programı


16 Haziran 2021

İlgililerin dikkatine;

İşletmelerin kaynak verimliliği konusunda farkındalık ve kapasitelerinin artırılması amacıyla İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü iş birliği ile Temiz Üretim Programı başlatılmıştır. Program kapsamında İstanbul’da yer alan 10 işletmeye temiz üretim etüdü desteği sağlanacaktır. Temiz üretim etüdü çalışması kapsamında işletmelerin üretim süreçlerinde önemli bir girdi olan enerji, su ve hammadde kullanımında verimliliği artıracak fırsatlar, TÜBİTAK’ın deneyimli uzmanları tarafından belirlenecek ve işletmeye sunulacaktır.

İstanbul’da yer alan, imalat sanayinde faaliyet gösteren ve 2020 yılında 500 - 999 TEP arası enerji tüketimine sahip olan işletmelerin başvuru yapacağı programda, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından etüt bedelinin %75’i oranında destek sağlanacaktır.

Program ile ilgili detaylara ve başvuru formuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

https://www.istka.org.tr/duyurular/temiz-uretim-programi/

23 Haziran Çarşamba saat 11:00’da gerçekleştirilecek, program uygulama süreci ile temiz üretim etüdü çalışması amaç ve hedeflerinin paylaşılacağı çevrimiçi tanıtım toplantısına aşağıdaki linkten kayıt olabilirsiniz;

https://zoom.us/meeting/register/tJYtfuitqzMiG9X5vHQN0o3MezcygVcbOcSt

Sorularınız için: temizuretim@istka.org.tr