ALUTEAM Alüminyum Sektör Toplantısına Katıldı


 

28 Ocak 2015

ALUTEAM, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliğinin (İDDMİB) Dış Ticaret Kompleksi’nde düzenlediği “Alüminyum Sektör Toplantısı”na katıldı.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi ile Girişimci Alüminyum ve Sanayici İş Adamları Derneği’nin de (GALSİAD) katıldığı toplantıda sektörle ilgili çeşitli konular görüşüldü.

2015 yılının ilk sektörel toplantısında Alüminyum-Bakır yol haritası çalıştayına ilişkin bilgilendirmeler yapıldı ve katılımcıların görüşleri alındı. Alüminyum külçe ithalat vergileri ile ilgili İDDMİB girişimleri hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı, Birlik bünyesinde düzenlenmesi öngörülen sektörel eğitimlerin görüşüldüğü, Alüminyum URGE Projesinin amacına ve bu kapsamda yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamaların yapıldığı toplantıda; ALUTEAM de yürüttüğü projeler hakkında sunum yaptı.

Sektörün önemli temsilcilerinin katıldığı toplantı sonunda sektörel stratejik yol haritasının çerçeveleri görüşüldü ve fikir alışverişinde bulunuldu.