Görme Problemi Yaşayan Mert İçin 3D Teknolojisiyle Kişiselleştirilebilir Gözlük Üretildi


22 Mart 2019

ALUTEAM, kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında proje desteğine devam ediyor. Nish Atölye isimli gözlük markası, Mert Tanrıkulu için geliştirip tasarladığı kişisel gözlüklerin üretim sürecini Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Haliç yerleşkesinde bulunan Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi’nde tamamladı. Nish Atölye ve ALUTEAM işbirliğindeki üretim için üç boyutlu yazıcı teknolojisinden faydalanıldı.

Nish Atölye – Uniqool markasıyla Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Ahmet Berberoğlu, kişiye özel tasarladığı gözlükleriyle sektörde fark oluşturmaya devam ediyor. Son olarak Antalya Kepez’de yaşayan 5 yaşındaki Mert Tanrıkulu için kişiselleştirilebilir gözlük tasarımı yapan Ahmet Bey sürecin üretim aşaması için Aluteam’de ekibimizle bir araya geldi. Goldenhar Sendromu sebebiyle doğumundan itibaren sürekli bir görme problemi yaşayan Mert için ilk olarak 3 boyutlu yüz taraması yapıldı. Ardından yüzüne özel bir gözlük tasarımı geliştirildi. Tamamlanan tasarım ALUTEAM’de bulunan laboratuvarlarda Seçici Lazer Sinterleme teknolojisi kullanılarak hayata geçirildi. Son dokunuşlara kadar sürece dahil olan Mert’in ailesi Gülhan ve Celal Tanrıkulu için, uygun gözlük bulmak böylece sorun olmaktan çıkmış oldu.

Yeni gözlüklerine kavuşan Mert’in sevinci görülmeye değerdi. Gözlüklerine kavuşan miniğimiz Mert ve değerli ailesi emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

FSMVÜ ALUTEAM olarak bizler de sürece dahil edildiğimiz için Tanrıkulu ailesine teşekkürlerimizi sunarız.  Ayrıca genç markası Nish Atölye ile gözlük sektörü için inovatif çözüm üreterek yeni bir iş modeli gelişmesini sağlayan Ahmet Berberoğlu’nu girişiminden dolayı kutlar ve kendisine ticaret yaşamında başarılar dileriz.

Goldenhar Sendromu Nedir?

Doğuştan gelen bir hastalık olan Goldenhar Sendromu kısa adıyla OAV’ın kromozomlardaki farklılıktan ileri geldiği belirtilse de bu konuda kesin bir bilgi yoktur. Nadir görülen bir hastalıktır, işitme, görme sorunlarına, omurga kusurlarına sebep olur. Kişiye göre farklı seyreden Goldenhar Sendromu’nun tedavisi, her bir sorun titizlikle adına uzman kişilerle birlikte yol alınarak sürdürülmelidir.