ALUTEAM’de “Cephe Uygulamalarında Karşılaşılan Problemler” Konulu Mesleki Seminer Düzenlendi


27 Ağustos 2019

Sektörün ihtiyaçlarına göre konunun uzmanlarına danışılarak belirlenen konu başlıklarında düzenlenen programlar sayesinde üniversite ve iş dünyasının bir araya gelmesi sağlanıyor.

Bu kapsamda son olarak Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Alüminyum Test Eğitim ve Araştırma Merkezi konferans salonunda “Cephe Uygulamalarında Karşılaşılan Problemler” konulu mesleki seminer düzenlendi. ALUMİNANCE Kurucu Ortağı Ali Çolak’ın sunumuyla gerçekleşen seminere sektör temsilcilerinin yanı sıra bu alanda çalışmalar yürüten üniversite öğrencileri de katıldı. İki oturum şeklinde tamamlanan seminerin konu başlıkları ise Projelendirme Hataları, Şantiye Rölöve Alım Hataları ve Planlama ve Organizasyon Hataları oldu.

Ali Bey’in sunumunun ardından soru cevap şeklinde devam eden seminer, 2018 yılı İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında yürütülen Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarları (ASTEL) Projesi için de önemli bir adım niteliğindeydi.

Seminer sonunda katılımcılara sertifika verilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile program sona erdi.