ALUTEAM, AMC TURKEY 2021 Eklemeli İmalat Konferansı’nda


10 Eylül 2021

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi kapsamında araştırmalarını yürüten bilim insanlarının girişimiyle oluşan AMCTURKEY EKLEMELİ İMALAT KONFERANSI İstanbul Green Park Otel Pendik’te gerçekleşti.

İlki 2019 yılında gerçekleştirilen AMC TURKEY Eklemeli İmalat Konferansı bu yıl ikincisiyle izleyicisinin karşısına çıktı. Yerinde ve dijital olarak düzenlenen konferans, uluslararası teknoloji firmalarının sponsorluğunda hayata geçirildi. ALUTEAM’in de destekleyici kurumlar arasında yer aldığı konferansın sekreteryası da ilkinde olduğu gibi ekibimiz tarafından yürütüldü.

AMC TURKEY 2021 kapsamında kabul edilen çalışmaların yeni kurulan “Journal of Additive Manufacturing Technologies” dergisinde yayımlanması kararı ise bir ilk oldu. Hibrit Süreçler, Katmanlı İmalat için Proses Planlaması, Eklemeli Üretim için Yeni Malzemeler gibi pek çok konu başlığının ele alındığı oturumlar iki gün boyunca devam etti.

Eklemeli Üretim Teknolojileri alanında akademi ve sanayi arasında bir köprü olma amacıyla faaliyetlerini yürüten AMC TURKEY Konferansı bu alanda ilgili sektör paydaşlarının buluşma noktası oldu. 

Konferans hakkında detaylı bilgi edinmek için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://2021.amcturkey.org/