Alanında uzman mühendisler, akademisyenler ve firma yöneticileri tarafından verilen eğitim ve seminerler sektörün ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir. ALUTEAM’in eğitim alanındaki hedefi, ilişkili olduğu sektörlerdeki çalışanları eğitime ihtiyaç duydukları konuların uzmanları ile buluşturmaktır. Merkezimizde sürdürülen eğitim faaliyetleri ile ilgili detaylar için lütfen tıklayınız.

Eğitim Talep ve Teklif Süreçleri

  • Sektörden gelen eğitim talepleri ya direkt ALUTEAM aranarak, yada araştırmacıların yaptıkları görüşmeler neticesinde merkezimize ulaşmaktadır. Firmalar eğitim verdiğimiz başlıkları ve referanslarımızı öğrenmek istedikleri takdirde kendilerine gerekli tüm açıklamalar yapılmaktadır.
  • Bu talepler üzerine iletişim bilgilerini alıp, bilgi notu hazırlanarak eğitimler hakkında mail atılmaktadır.
  • Şimdiye kadar ücretli verilen eğitimlerin geneli Eklemeli İmalat başlığı altında verilmiştir. Ancak son zamanlarda geliştirilen projeler ile cephe ve alüminyum konularında da eğitim paket programları hazırlığı yapılmaya başlanmıştır. 
  • Eğitim teklifi ve içeriği firma ile mail yoluyla paylaşılmaktadır.
  • Firma onay verdiği takdirde merkezin yoğunluğuna göre eğitim tarihleri kararlaştırılmakta ve eğitim protokolü imzalanmaktadır.
  • Eğitim ücretleri peşin olarak eğitim öncesinde alınmaktadır.
  • Eğitim gerçekleştirildikten sonra katılımcılara sertifikaları verilmektedir.
  • Süreç en son faturaları kesilerek tamamlanmaktadır.

Genel Bilgilendirme

ALUTEAM bünyesinde yürütülen TR10/18/YMP/0038 kodlu Alüminyum Yapı Sistemleri Test ve Eğitim Laboratuvarı (ASTEL) Projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı 2018 yılı Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı kapsamında desteklenen projelerden biridir. ASTEL Projesi kapsamında kurulan "Cephe Akademi" ile cephe sistemleri alanında profesyonel bir eğitim programı oluşturulmuştur. 150 saatlik programın ilk kuru proje kapsamında tamamlanmış olup katılımcılardan hiçbir ücret alınmamıştır.

ALUTEAM'de sunulan eğitim hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi edinmek için merkezimizi arayarak programlarla ilgili kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla ilgili telefon numaramız 0212 521 81 00'ı arayıp 4173 numaralı dahiliyi tuşlayarak bizlere hafta içi 08.30-17.30 saatleri boyunca ulaşabilirsiniz. Alanında uzman ekip üyelerimizin yönlendirmesi ile hızlıca sonuç alabileceğiniz bu süreç ile ilgili tüm taleplerinizi 7/24 aluteam@fsm.edu.tr adresinden de ulaştırabilirsiniz.